Bir otelde misafirlerin ve müşterilerin ilk izlenim aldığı, hakkında bir fikre vararak seçiminde etkili olan otel lobileridir. Otel lobilerinde yer alan masa, sehpa, koltuk ve köşe takımları ile kitaplık ve aksesuar konsolların şık ve muhteşem görünümü otellerin ve otel çalışanların güler yüzü ile müşterilerine güven ve huzur vermektedir.

Otel lobisi mobilyaları seçiminde klasik, modern ve şık tasarımları ayrı ayrı düşünebileceğiniz gibi, renk ve malzeme uyumu ile bir arada da tasarlayabilirsiniz. Otelin güzelliğini göstermenin yanında ergonomik ve özel tasarımıyla müşterilere daha iyi hizmet verebilme, onların konforunu sağlama ve otel çalışanlarını azami derecede dinlendirerek sağlığını riske etmeyecek yapıda olmalıdır.

Otel lobisi mobilyalarında örneğin koltuk, 2 li ve 3 lü çekyat ve köşe takımları seçiminde şıklık ve göze hitap edecek dizaynlar düşünülmektedir. Genellikle deri ve kirlenmeyen kumaş seçilmekte, barlarda renkli sandalye ve yuvarlak masalar yerleştirilmektedir. Kitapların, gezi haritalarının, dergi ve günlük gazetelerin yer aldığı göze hitap eden şık tasarımlarda otel lobilerinde dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

otel-dekorasyonu

otel-dekorasyonu-2