Oymalı Mobilya

Köşklerden En Güzel Dekor Örnekleri

Köşk gibi yapılar genellikle çok katlı, çok odalı olup aynı zamanda belli bir odak noktası olan salonları ile dikkat çeken mekânlardır. Salon köşk dekorasyonu için oldukça önemli olup sahip olduğu kişi hakkında da bilgi sunar. Kişinin zevkleri, ilgi alanları ya da stili ile ilgili ilk bilgiye sahip olunan salonların yanı sıra köşk girişi yani antre bölümü de oldukça önemlidir.

köşk dekoru

Köşklerde En Çok Rastlanan Dekorasyon Stilleri

Köşklerde en rastlanmakta olan dekorasyon stilleri arasında ilk sırayı avangart stil alıyor. Daha zengin bir sunum olan bu stil köşklerin salon ve yatak odalarında sıklıkla rastlanabiliyor. Köşk sahibinin zevkine göre döşenip oldukça farklı bir görüntü yaratılmasının yanı sıra bu stil değerli tablolar ve dökümlü perdeler ile de desteklenebiliyor.

Köşklerde en çok görülen bir diğer dekorasyon stili ise country dekorasyon stilidir. Dekorasyon stilleri içinde en pozitif stil olarak dikkat çeken country özellikle salon bahçe arasında geniş kapı bulunan köşk salonlarında daha sık rastlanıyor. Bu stille sahip olan köşkler genellikle mobilyaların yanı sıra aksesuarlar ile zenginleştiriliyor.

köşklerde dekor

Country ve Avangart dekorasyon stillerinin yanında köşklerde en çok öne çıkan stillerden biri de Osmanlı dekorasyon örnekleridir. Ayrıca köşklerde geleneksel çizgilerin hâkim olduğu alanlara da yer verilebiliyor. Özellikle şark köşeleri gibi alanlarda köşklerde sıklıkla görülebilmektedir.

Mutfak gibi alanlarında geniş olduğu köşkler modern çizgi ile geçmişin yansımasının birlikteliği ile hazırlanmış olan birçok model ile güzel dekor örnekleri ile farklılığı görmenizde mümkün.

Eski stil köşklerin yanı sıra yeni köşklerde ise modern tarzın yansımasının yapıldığı dekor örneklerine rastlamak mümkündür. Dekorasyonda modern çizgiler köşkün dış yapısından da yer alıp farklı bir dokuya sahiptiler.

köşkler için dekor

Kategori: Genel

Benzer Konular

Klasik Kapı Modellerine En Güzel Örnekler

Klasik Kapı Modellerine En Güzel Örnekler

Klasik kapı modelleri, evinde ofisinde ya da yerleşim olan herhangi bir alanda işlevsel kapı modellerini...

Klasik Yatak Odası Modellerinde Moda

Klasik Yatak Odası Modellerinde Moda

Yatak odaları evlerde diğer bölümler kadar sık kullanılmasalar da ev sahipleri yatak odalarının dekorasyonu konusuna...

Genç Odası Çalışma Masası Seçimi

Genç Odası Çalışma Masası Seçimi

Oda dekorasyonunda en önem taşıyan noktalardan biri de kullanılacak alanın büyüklüğüdür. Yerleşim alanlarınıza uygun mobilya...

Evler için En Güzel Mobilya Modelleri

Evler için En Güzel Mobilya Modelleri

Bu yıl çocuk odalarında özellikle kırmızı ve pembe tonlarının sıkça kullanılacağını görüyoruz. Oldukça sevimli modellerin...

Evlerde Klasik Mobilya Modelleri

Evlerde Klasik Mobilya Modelleri

Ev dekorasyonu konusunda yapılacak olan mobilya ve aksesuar seçimleri ile her zevke uygun tarzda sonuçlar...

Yorum Yazın

Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır.

Yukarı
You might also likeclose